25 våningar för möten mellan människor i centrala Västerås
Möten med många möjligheter!
Hotel Plaza är centralt beläget i Västerås och erbjuder en komplett upplevelse för möten
Söker ni efter platsen där ni kan konferera med bra teknik helt fysiskt och med deltagare på länk, bo, äta gott och njuta av en skön atmosfär under ett och samma tak? Att platsen gärna ligger centralt med bra kommunikationer, har ett hållbarhetstänk och personal som älskar service är några av era krav, så har ni hittat rätt!
Hotel Plaza erbjuder tre nyinredda studios för större och mindre digitala produktioner, webbinar, utbildningar, föreläsningar, hybridmöten och konferenser. Vi tillhandahåller allt från teknisk support, moderering, digital mötesplattform, eventdesign, projektledning, coachning och leverans av en mängd olika digitala, semidigitala eller fysiska möten. Allt från små gruppmöten till stora globala webbkonferenser.







Våra mötesrum
Hos oss kan du välja mellan olika mötesrum, evenemangslokal eller moderna studios för digitala produktioner, hybridmöten och konferenser. Vi tillhandahåller allt från teknik, support, mötesplattform, studios, eventdesign och moderering till projektledning och coaching. Allt från små gruppmöten till stora globala webbkonferenser.



Explore Hub
- 3 filmdukar
- 3 projektorer
- Mikrofon
- Högtalare
- Kameror
Explore Hub rymmer 2-150 personer.



Corner
- Filmduk
- Projektor
- Studioljus
- Mörkläggningsgardiner
- Blädderblock
Corner rymmer 2-60 personer.



The Hub
- 2 filmdukar
- 4 projektorer
- Mikrofon
- Högtalare
- Kameror



Glasrummet
- Tv
- Projektor
- Blädderblock
Glasrummet rymmer 2-10 pers/ 15 kvm



Meet Hub
- TV
- Blädderblock
- Whiteboard
Meet Hub rymmer 2-8 personer



Sky Bar / Sky Studio
- 2 projektorer
- 2 filmdukar



Learning Hub
- 1 filmduk
- 1 projektor
- Högtalare
- Mikrofon



Connect hub
- TV
- Blädderblock
- Whiteboard
- Kamera



Circle Hub
Öppen eventyta på 195 kvm



Open Hub
Öppen eventyta på 106 kvm



Rum 205
Nyinredd studio för mindre produktioner, föreläsningar, kurser med 1-2 föreläsare. Studion är utrustad med TV/videobar, kamera, studioljus, studiomöbler, skrivbord.



B26 Möten
På B26 finns 12 stycken mötesrum, allt från 2 till 14 personer! Utrustningen i rummen skiljer sig litegrann. I två av rummen som vi kallar samtalsrum (Kväve & Syre) är det ingen teknisk utrustning, men däremot de övriga 10 rummen har full teknisk utrustning med den bästa möjliga tekniken.
Hör av dig till oss!
Bokningsförfrågan
Ett hotell med många möjligheter:
-
- Starta eventet med egen entré vid incheckning
- Branda upp foajéerna så som du önskar
- Fortsätt in i våra flexibla mötesrum och utställningsytor som är försedda med teknik ni behöver för ett lyckat evenemang
- I era pauser serveras hembakat fikabröd, smörgåsar och goda luncher
- Åk upp i skyarna för till exempel utmärkelser och prisutdelningar i vår spektakulära Sky Bar på våning 24
- Njut av mat och dryck för alla tillfällen i hotellets restaurang
- Unna er en avkopplande stund i Sky Spa, våning 23 – guldkanten på konferensen!
- Missa inte Sky Gym på våning 22
OBS! Risk för att du glömmer bort att träna för att njuta av den magiska utsikten - Sov gott i våra sköna sängar